News Photo

Kunkli Tivadar miskolci harcművész nyerte a

• 2012. szeptember 17.

Nemzeti Vágtán a Bajnokok Jótékonysági sztárfutamát

Az 5. Nemzeti Vágtán a jubileumi év alkalmából két jótékonysági sztárfutamot rendeztek. A Bajnokok Jótékonysági Sztárfutamában Pintér Tibor, a Magyar Lovas Színház vezetője hívta ki a profin lovagló sportolókat, olimpikon öttusázókat, Martinek Jánost, Balogh Gábort és a londoni olimpia bronzérmesét, Marosi Ádámot, valamint Kunkli Tivadar thai-boksz világbajnokot. A kitartása és akaratereje miatt sokak által példaképnek tartott miskolci sportoló tavaly indult először a Nemzeti Vágta Jótékonysági Sztárfutamán, ám akkor egy hajszállal lemaradt a győzelemről Hajas László mögött, idén viszont rajt-cél győzelemmel a képzeletbeli dobogó legfelső fokára állhatott.

Tivadar nagyon keményen készült a szeptember 16-án megrendezésre került futamra, még a Hősök terén lévő pálya pontos másolatát is „megépítette” a lovarda mellett az edzésekhez, és egy új lovat is vásárolt, hogy eséllyel induljon a nehéz futamban. A rajt után Kunkli Tivadar rögtön az élre állt, és nem engedte, hogy a többiek akár egy pillanatig is megkérdőjelezzék a győzelmét. Második helyen a kihívó, Pintér Tibor ért be, majd az öttusázók következtek Martinek, Balogh, Marosi sorrendben. Tivadar a Bajnokok Jótékonysági Sztárfutamán nyert pénzdíjat, 100.000 forintot a Bonta Zoltán Gyógyászati Alapítványnak, a Miskolci Gyerekkórház Daganatos és Leukémiás kisgyerekek életminőségét segítő alapítványnak ajánlotta fel. A többi versenyző 50-50.000 forinttal támogatja a Soma Alapítványt, a Gyermekmentő Szolgálatot, a Gondoskodás Gyermekeinkért Közhasznú Alapítványt és a Bottyán Equus Hungária Alapítványt.