News Photo

Vácdukai Vágta

  • 2026. június 15.

Tiszafüred színeiben Gyöngy Tamás nyerte a a Nemzeti Vágta szombaton megrendezett vácdukai elővágtáját Forrás Favorit nevű lovával.

A vácdukai elővágtán Tiszafüred képviseletében Gyöngy Tamás bizonyult a leggyorsabbnak, aki Forrás Favorit nyergében szerezte meg az első helyet. Mögötte Schwarzenbart Bálint (Vácduka) és lova, Glenda futott be, a dobogó harmadik fokára pedig Nyéki Kata (Sződ) állhatott fel Vezérrel. A negyedik továbbjutó helyet Pángyánszky Krisztina (Csörög) szerezte meg Etruszk hátán, így mind a négyen ott lehetnek a szilvásváradi fináléban.

A kishuszárok mezőnyében Koncz Noémi és Sárkány nevű lova diadalmaskodott Őcsény színeiben, míg a második továbbjutó pozíciót Horváth Hédi Hanga (Keszeg) szerezte meg Priori Incantatemmel.

A huszárgyerekek versenyében Szabó Kristóf Áron (Mátyásföld) végzett az élen Techon Mayo nyergében. A második helyen Botár Zoé Bereniké (Taksony) zárt Mandulával. A két korosztály első két helyezettje szintén kivívta a részvételi jogot a Nemzeti Vágta döntőjére.



A hír megosztása

Naprakész információkat szeretnél a Nemzeti Vágtával kapcsolatban?