A vírushelyzet miatt a megszokottaktól eltérően, szűk körben és online közvetítésen keresztül sorsolták ki a Nemzeti Vágta idei döntőjének előfutamsorrendjét. A versenyt október 10-én és 11-én a fővárosi Hősök terén rendezik meg zárt kapus formában. Az eseményt a Duna TV közvetíti.
Az online sorsolást itt nézheti meg >
Az ünnepélyes rendezvényt ezúttal szűk körben tartották meg. A sorsolásban a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség (MHKHSZ)tagegyesületeinek huszárjai segédkeztek. Az egyesület a legnagyobb Kárpát -medencei ernyőszervezet, több mint 80 tagegyesülettelés 2500 fő körüli állománnyal.
A szervezők számára egy pillanatig sem volt kérdés az, hogy megrendezik az eseményt, amely az egyik legjelentősebb lovas kulturális rendezvény, amely időközben Közép-Európa legnagyobb lovas versenysorozatává vált. „Egyszerre kell őriznünk a Vágta értékeit és figyelnünk a biztonságra, ezért döntöttünk úgy, hogy idén közönség nélkül rendezzük meg a versenyt. Azok, akik szeretik az rendezvényt, nem maradnak le semmiről, mert a közmédiával hónapok óta azon dolgozunk, hogy megfelelő minőségben tudjuk bemutatni az emberek számára a programokat. Reméljük, a Vágta hangulatát a készülékeken keresztül is át tudjuk majd adni." – mondta Lázár Vilmos, a Nemzeti Vágta elnöke.
Szotyori Nagy Kristóf beszédében kitért arra, hogy az idei évben is számos érdekes programra számíthatnak az érdeklődők, amelyeket a televízión keresztül figyelemmel kísérhetnek a nézők. A kishuszár vágtán idén 18 település lovasa verseng, továbbá lesz méneshajtás is a szilvásváradi lipicai ménessel, valamint magasugrató- és kocsitolóverseny, illetve történelmi csatajelenetek is. A nemzetközi futam sem marad el, amelyet Magyarországon élő külföldi lovasok részvételével rendeznek meg. A mezőnyben Mexikó és India képviselője is versenyez.
A beszédek után megtartották a 13. Nemzeti Vágta előfutamainak sorsolását, amely a következőképpen alakult:
Az esemény az idei évben Andrássy Gyula előtt tiszteleg, aki arisztokratasága ellenére a polgári forradalom hőse, tevékeny harcosa volt. Deák Ferenc kompromisszumos politikájának a megvalósítójaként, a kiegyezés miniszterelnökeként és a dualista Osztrák-Magyar Monarchiát az európai nagyhatalmak körébe vezető államférfiként értékeli a történettudomány.
2020.szeptember 29.
A hír megosztása